top of page

Ahoj,

         

       dnes se budeme věnovat poznávání vesmíru. Každá lekce je vytvořena tak, abys ji zvládl/a sám/a, pokud máš k dispozici počítač nebo tablet s reproduktorem, tiskárnu a jsi sedmák, osmák nebo deváťák. Stačí postupovat krok za krokem, jako když vaříš podle receptu. Celá lekce Ti zabere maximálně 60 minut. V každém okně níže na Tebe čeká úkol! Tak pojď na to! Ať se Ti daří!

                                                                                                                                                                                       Šárka

Pojď vytvořit myšlenkovou mapu!
Vezmi si čistý papír a doprostřed napiš slovo "vesmír". Dej tohle slovo do kroužku a okolo napiš všechno, co tě napadne, když se řekne "vesmír". Informace můžeš pomocí čar mezi sebou propojovat. Můžeš zapsat nejen informace, ale i dojmy a pocity. Až budeš hotov, mapu si schovej. Ještě ji budeš potřebovat. Jestli pořád nevíš, jak to myslím, podívej se na příklad myšlenkové mapy TADY!
Mrkni na video a vypracuj pracovní list!
TADY si stáhni pracovní list! Najdeš v něm i odkaz na video, kterého se celý pracovní list týká. Pracovní list si vytiskni, vyplň! Pokud nemáš tiskárnu nebo je rozbitá, zapiš si správná řešení na papír. Až budeš mít hotovo, stáhni si TADY kontrolní list, kde najdeš správné odpovědi.
Mrkni teď znovu na svou myšlenkovou mapu!
Chápu, že ten pracovní list Ti připadal možná těžký a dlouhý, ale jsem ráda, žes došel / došla až sem! Mrkni se teď na svou myšlenkovou mapu a ještě ji rozšiř. Doplň tam minimálně 5 nových informací, které ses dozvěděl/a ve videu nebo v pracovním listě. Také nezapomeň opravit to, co sis na začátku o vesmíru myslel/a, ale během lekce jsi zjistila, že to je jinak.
Už jen maličkost!
Vezmi myšlenkovou mapu i pracovní list a schovej si je do portfolia!
bottom of page